LOREM IPSUM DOLOR KARATE Wrocław, 2–3.10.2020; Organizator: AZS UPr Wrocław arze amila Kluczek o: K ot F spod Podium klasy昀椀kacji drużynowej Reprezentacja Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Polski w karate WKF. Gospodarze mistrzostw wyprzedzili reprezentacje osiemnastu uczelni. Studenci wrocławskiego Uniwersytetu Przyrod- słem w kumite drużynowym wraz z Maciejem niczego odebrali akademickie mistrzostwo Pol- Gębką i Piotrem Słotą. Była to dla mnie druga ski Politechnice Wrocławskiej, która tym razem w życiu okazja do walki w kumite na zawodach, uplasowała się na trzecim miejscu. Drugie zajęli a pierwsza w kategorii seniorskiej. Oprócz ty- karatecy z Politechniki Opolskiej. tułu zdobyłem więc również nowe, ciekawe do- U pań wygrywały w większości te same zawod- świadczenia - napisał na swoim pro昀椀lu. niczki, co przed rokiem (choć nie zawsze w tych samych kategoriach). Jedną z gwiazd mistrzostw była Dorota Banaszczyk, która dwa lata wcze- śniej zdobyła mistrzostwo świata seniorów. Stu- dentka Politechniki Łódzkiej wywalczyła złote medale w kumite indywidualnym w kategorii do 60 kg oraz w parze z Kingą Harast w kumite drużynowym. Harast, brązowa medalistka mi- strzostw Europy do lat 21, też wróciła do domu z dwoma złotymi medalami. Wygrała rywaliza- cję w kumite w kategorii powyżej 68 kg. Po dwa złote medale wywalczyli również Na- talia Szponder (Politechnika Opolska) oraz Maciej Gębka i Maksymilian Szczypkowski (obaj Politechnika Wrocławska). Ten ostatni jako jedyny wśród mężczyzn obronił indywi- dualnie tytuł akademickiego mistrza kraju. W kata indywidualnie wygrał zresztą po raz Niegościnni gotrzeci z rzędu. - Drugie zwycięstwo odnio- 144