LOREM IPSUM DOLOR Piłka nożna kobiet Szczecin, 4–7.10.2020; Organizator: AZS Szczecin pl a. obiecpilk o: k ot F arek UAM Poznań Reprezentacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu okazała się najlepsza w pierwszych w historii Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej kobiet, które odbyły się w Szczecinie. W 昀椀nale poznanianki pokonały drużynę Uniwersytetu Gdańskiego 1:0. To było prawdziwe święto piłki nożnej Nie wykorzystały jednak rzutu karnego w Szczecinie. Do rywalizacji stanęło 10 (świetna interwencja najlepszej bramkarki zespołów, które drogą losowania znalazły mistrzostw Dominiki Dewickiej), nadziały się w dwóch grupach. Los złączył wspólnie się na skuteczny kontratak i musiały obejść w tej fazie późniejszych 昀椀nalistów, czy- się smakiem. li UAM Poznań oraz Uniwersytet Gdański. – Nasza gra w tym turnieju to prawdziwy Jednak ta ostatnia uczelnia wcale nie była rollercoaster emocji. Po pierwszym dniu pewna awansu do pół昀椀nałów do końcowych mieliśmy zero strzelonych bramek, jed- sekund… ostatniego spotkania w grupie. nak dziewczyny nawet na moment się nie O miejsce premiowane awansem do pół昀椀- poddały. Kapitalne trzy następne spo- nałów podopieczne trenera Tomasza Aftań- tkania doprowadziły nas do historycz- skiego rywalizowały w korespondencyjnym nego 昀椀nału. W nim uznajemy wyższość pojedynku z UMCS Lublin. W meczu mię- zespołu z Poznania, jednak wynik ujmy dzy tymi zespołami padł bowiem wynik 0:0. nam nie przynosi – relacjonował trener W ostatnim spotkaniu drugiego dnia tur- drużyny UG Tomasz Aftański. Rzeczy- nieju lubliniankom wystarczał remis z UAM wiście, jego podopieczne rozkręcały się Poznań. Do przerwy poznanianki prowa- z meczu na mecz, w czym bardzo pomo- dziły 1:0, a w drugiej połowie studentki gła Lidia Sowińska – zdobywczyni tytułu Potencjał piłk UMCS miały wszystko w swoich rękach. najlepszej zawodniczki turnieju. 158