Czarne czy białe? Damian Mordal z Politechniki Wrocławskiej zdominował Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w szachach. W Dąbrowie Górniczej o tytuł mistrza walczyli reprezentanci z niepełnosprawnościami z 12 uczelni wyższych. Do szachowej rywalizacji zasiedli zawodnicy studiujący na 12 uczelniach z Łodzi, Katowic, Wrocławia, Zielonej Góry, Lublina, Częstochowy, Krakowa i Poznania. Do udziału w IMP AZS zgło- siło się 40 graczy. Bezkonkurencyjny okazał się reprezentant Politechniki Wrocławskiej Damian Mordal. Srebrny medal, po- dobnie jak rok wcześniej, zdobył Adam Tkaczyk z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na trzecim miejscu turniej ukończył Paweł Słaby z UE Katowice. Znakomite wyniki duetu Mordal-Michalak zapewniły zwycię- stwo uczelni z Dolnego Śląska w klasy昀椀kacji drużynowej. Za nią uplasowała się para z UE w Katowicach, zaś brąz wywal- czyli reprezentanci poznańskiego UAM. Medaliści IMP AZS 2020 w szachach KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA: 1. Damian Mordal (PWr Wrocław) 2. Adam Tkaczyk (UŚ Katowice) 3. Paweł Słaby (UE Katowice) KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA: 1. PWr Wrocław 2. UE Katowice 3. UAM Poznań Popłynęli w stolicy Wielkopolski W dniach 6–8 listopada studenci z niepełnosprawnościami rywalizowali o medale kolejnej imprezy cyklu Inte- gracyjnych Mistrzostw Polski AZS na Termach Maltańskich w Poznaniu. W zawodach pływackich wzięli udział reprezentanci 11 uczelni. Drużynowo na najwyższym stopniu podium stanął ze- – Pierwszy raz brałam udział w takiej imprezie i jestem spół Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, za nim pod dużym wrażeniem. Pojechałam na zawody głównie po uplasował się Katolicki Uniwersytet Lubelski, a trze- to, żeby oderwać się od obowiązków. Udało się! Oprócz cie miejsce zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza rywalizacji była świetna atmosfera, poznałam wiele nowych w Poznaniu. Wyniki indywidualne w poszczególnych osób i bardzo miło spędziłam czas. Zdobyłam srebrny medal konkurencjach są dostępne na stronie Integracyjnych w konkurencji 50 m stylem dowolnym, co jeszcze bardziej Mistrzostw Polski AZS. mnie cieszy i motywuje do pracy w sporcie. Myślę, że to nie były ostatnie IMP-y, w jakich brałam udział – mówiła Wiktoria Zięba z AGH Kraków. – Przyjechałam na zawody, ponieważ uprawiam pływanie od dziecka. Podczas IMP AZS wszyscy byli dla siebie wyrozumia- li i pozytywnie nastawieni. Z imprezy wróciłam pełna pozy- tywnych wrażeń i do tego z medalami na szyi – podsumowała Estera Łabiega z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. V Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Pływaniu to projekt bę- dący kontynuacją Ogólnopolskich Zawodów Pływackich dla osób z niepełnosprawnościami, które w Poznaniu odbywają się nie- przerwanie od 16 lat. Wydarzenie organizowane jest przez Klub Uczelniany AZS UAM Poznań, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami. Dominika Hoft 209209209209209209