Warszawski brąz Zawodnicy AZS AWF Warszawa wywalczyli medale międzynarodowych imprez w sportach walki. Mistrzostwa Europy w kategoriach olimpijskich rozgrywane były w Sarajewie w ścisłym reżimie sanitarnym. Dla ta- ekwondzistów był to pierwszy występ po wielomiesięcznej przerwie. Z trudną sytuacją dobrze poradziła sobie Patrycja Adamkiewicz. Zawodniczka AZS AWF Warszawa zdobyła brąz w kat. –57 kg. Polka przegrała w pół昀椀nale z później- szą triumfatorką, Brytyjką Jade Jones. – To był mój pierwszy międzynarodowy start od marca. Po tak długiej przerwie mogę być z siebie zadowolona, choć oczywiście wkradło się wiele błędów, nad którymi muszę jeszcze popracować – powiedziała. Dobrze spisał się także z Adrian Wojtkowiak z AZS Poznań, który był piąty w ka- c i w tegorii do 80 kg, a jeszcze lepiej jego klubowa koleżanka e i k Antonina Walczak, która wygrała wśród kadetek. m a d Trzecie miejsce zajął też kolega Adamkiewicz – Roman Pa- a A j curkowski. Stołeczny zawodnik wystartował w Pucharze yc r Świata w zapasach, który po rezygnacji kilku narodowych t a reprezentacji zastąpił mistrzostwa świata. W Belgradzie b P : f azetesiak zwyciężył w walce o brąz kat. –67 kg Kirgiza o t o Chalmurata Ibragimowa 6:3. F Spektakularny powrót Andrzeja Stękały Sport nie zna granic, a na sukces nigdy nie jest za późno. Andrzej Stękała z AZS Zakopane dzięki udanemu początkowi sezonu w Pucharze Świata wskoczył do drużyny narodowej, a podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich w Pla- nicy należał do głównych bohaterów! 25-latek musiał przejść długą drogę, żeby wskoczyć na właściwy poziom. Za młodu trenerzy nie widzieli w nim dużego talentu, ale Stękała nie odpuścił, tyl- ko ciężką pracą starał się udowodnić, że się mylili. Już wiele lat wcześniej zdobywał punkty w cyklu zawodów o Kryształową Kulę. Nieoczekiwanie aż 13 razy powiększał swój dorobek, a w Trondheim był nawet szósty. Sezon 2015/2016 w PŚ skończył na przyzwoitym 34. miejscu. Wydawało się, że Stę- kała jest „skazany” na miejsce w kadrze, a Stefan Horngacher, nowy szkoleniowiec kadry, pomoże mu w drodze do światowej czołówki. Nic z tego – współ- praca między trenerem a zawodnikiem z Dzianisza nie układała się najlepiej, a jej konsekwencją było wyrzucenie ze szkolenia centralnego. 117