Warszawiacy odzyskali tytuł Zawodnicy AZS kolejny raz udowodnili, że na krajowym podwórku w taekwondo nie mają sobie równych. Podczas seniorskich mistrzostw Polski przedstawiciele sześciu naszych klubów wywalczyli aż 32 medale i znów zajęli całe podium w klasy昀椀kacji drużynowej. Trzecie miejsce (3 złote – 3 srebrne – 2 brązowe krążki) wywal- Mistrzostwa Polski seniorów 2020 czył triumfator z 2020 roku – OŚ AZS Poznań. Poznaniacy mogą w taekwondo – medaliści AZS mówić o pechu, bo w mistrzostwach kraju nie wystartowali naj- bardziej utytułowani reprezentanci tego klubu: Aleksandra Ko- ZŁOTE MEDALE: walczuk, która miała już olimpijską kwali昀椀kację, i Karol Robak. Emila Kaspruk OŚ AZS Poznań –49 kg Obydwoje jeszcze niedawno brali udział w zgrupowaniu repre- Izabela Krajewska AZS UWM Olsztyn –53 kg zentacji Polski i mocno nastawiali się na walkę o mistrzostwo Patrycja Adamkiewicz AZS AWF Warszawa –57 kg kraju, ale doznali drobnych kontuzji. W efekcie po zwycięstwa Wiktoria Horba AZS AWF Warszawa –62 kg sięgnęli Emilia Kasparuk, Adrian Wojtkowiak i Mikołaj Szaferski, Gabriela Dajnowicz AZS AWF Warszawa –73 kg który obronił tytuł w najcięższej kategorii. Grzegorz Olszewski AZS AWF Warszawa –54 kg Mistrzostwo w kategorii –68 kg obronił także Łukasz Cudnoch Mateusz Szczęsnowski AZS AWF Kraków –63 kg z AZS UWM. Dla olsztynian złoto wywalczyli ponadto Izabe- Łukasz Cudnoch AZS UWM Olsztyn –68 kg la Krajewska i Szymon Piątkowski. Wszyscy mają po 17 lat Szymon Piątkowski AZS UWM Olsztyn –74 kg i kariera w seniorskim taekwondo dopiero się dla nich zaczyna. Adrian Wojtkowiak OŚ AZS Poznań –80 kg Oprócz ich zwycięstw ekipa UWM wywalczyła cztery srebra Mikołaj Szaferski OŚ AZS Poznań +87 kg i trzy brązy, zajmując w klasy昀椀kacji drużynowej to samo co przed rokiem drugie miejsce. SREBRNE MEDALE: Bezkonkurencyjni okazali się warszawiacy, którzy stawali na Patrycja Januszko AZS UWM Olsztyn –49 kg podium 11 razy, wygrywając cztery kategorie. Piąty mistrzowski Kinga Aleksandra Brzostek AZS UWM Olsztyn –53 kg tytuł z rzędu wywalczyła Patrycja Adamkiewicz, dla której – po- Łucja Oleszczuk AZS AWF Warszawa –57 kg dobnie jak u innych zawodniczek i zawodników – był to pierw- Oliwia Krajewska AZS UWM Olsztyn –67 kg szy od ponad pół roku start w sezonie. – Zawody odbyły się Marcelina Koszel OŚ AZS Poznań –73 kg w moim rodzinnym Jarocinie, co sprawia, że jestem jeszcze bar- Weronika Wrembel OŚ AZS Poznań +73 kg dziej zadowolona z mojego sukcesu. Szkoda tylko, że publiczność Mateusz Kowalski AZS UWM Olsztyn –58 kg nie mogła być obecna na sali – komentowała reprezentantka Jan Gąsiorowski OŚ AZS Poznań –63 kg AZS AWF Warszawa, która z niecierpliwością czeka na wzno- Jakub Posadzy AZS AWF Warszawa –68 kg wienie kwali昀椀kacji olimpijskich. Prócz niej po złoto sięgali Gabriela Dojnowicz, która rok temu BRĄZOWE MEDALE: triumfowała w lżejszej kategorii, Wiktoria Horba, która wśród seniorów wygrała po raz pierwszy, i trzeci przed rokiem Grze- Agata Urban AZS AWF Warszawa –46 kg gorz Olszewski. To głównie za ich sprawą stołeczny klub od- Magdalena Rutkowska OŚ AZS Olsztyn –53 kg zyskał tytuł najlepszego w kraju. Był to ich dziesiąty triumf Oliwia Uścimiuk AZS AWF Warszawa –57 kg w 15-letniej historii seniorskich mistrzostw Polski! Eliza Zbrzezna AZS AWF Warszawa –67 kg Jedynym zawodnikiem spoza trzech najlepszych klubów AZS, Kornel Klepak AZS AWF Wrocław –54 kg który zdobył tytuł mistrzowski, został Mateusz Szczęsnowski. Mateusz Kędzierski AZS UWM Olsztyn –54 kg Zawodnik AZS AWF Kraków w poprzednich edycjach triumfował Michał Brym AZS AWF Warszawa –58 kg w kat. –58 kg, a tym razem wygrał w kat. –63 kg, w której całe Mikołaj Żyźniewski AZS UWM Olsztyn –63 kg podium zajęli zawodnicy AZS. Warto dodać, że swoją obecność Piotr Dolat AZS UWM Olsztyn –63 kg na podium zaznaczyli także przedstawiciele AZS AWF Wrocław Dorian Kondrajczuk OŚ AZS Poznań –68 kg i OŚ AZS Olsztyn. Piotr Wójtowicz AZS AWF Warszawa –80 kg Jakub Sadurski OŚ AZS Poznań +87 kg NASI MŁODZI TAEKWONDZIŚCI ZNÓW POKAZALI KLASĘ. PODCZAS TRZECH KLU- CZOWYCH IMPREZ W KATEGORIACH NIESENIORSKICH ZDOBYLI ŁĄCZNIE BLISKO 50 MEDALI. W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY DRUGIE MIEJSCE W KLASYFIKACJI KLUBOWEJ ZAJĄŁ AZS POZNAŃ, A JEGO ZAWODNICZKI WYWAL- oznań CZYŁY CZTERY ZŁOTA I DWA SREBRA. PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW NASZE KLUBY ZAJĘŁY TRZY CZOŁOWE MIEJSCA W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ, A BANK ROZBIŁ AZS UWM OLSZTYN (OSIEM WYGRANYCH I JEDEN BRĄZ). W MŁO- ondo AZS P DZIEŻOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI DWA CZOŁOWE MIEJSCA ZAJĘŁY AZS aekw POZNAŃ (TRZY ZŁOTA I JEDNO SREBRO) I AZS AWF WARSZAWA (TRZY ZŁOTA I PIĘĆ BRĄZÓW). W TYCH TRZECH IMPREZACH NASI DZIELNI WOJOWNICY WY- o: fb T ot F GRALI ŁĄCZNIE W 23 KATEGORIACH! 87