LOREM IPSUM DOLOR SNOWBOARD Wisła, 27.02–1.03.2020; Organizator: AZS UŚ Katowice o o: ME Phot ot F ks Podium kobiet w slalomie gigancie Ekipy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wśród kobiet i Akademii Wychowa- nia Fizycznego w Katowicach wśród mężczyzn zwyciężyły w klasy昀椀kacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w snowboardzie, które odbyły się w Wiśle. W imprezie udział wzięli reprezentanci blisko 40 wyższych uczelni. Drużyna AGH z przewagą ponad 30 punktów wy- ard zyskuje u nas na popularności, choć z pewnością przedziła na podium Podhalańską Państwową Wyż- jeszcze wiele może się zmienić na lepsze – mówił arado szą Szkołę Zawodową w Nowym Targu i Akade- 21-letni student I roku gospodarki przestrzennej, mię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Z kolei jedyny zdobywca złotego medalu dla Uniwersytetu w klasy昀椀kacji mężczyzn przewaga katowickiej AWF Rolniczego w Krakowie, który dużo przyjemności była wyraźniejsza i wyniosła blisko 50 punktów. Na czerpie także z jazdy na deskorolce. kolejnych pozycjach uplasowały się reprezentacje W zawodach udział wzięły trzy reprezentantki Polski Politechnik – Krakowskiej i Warszawskiej. na ostatnie uniwersjady. Najlepiej z nich spisała się Z indywidualnymi złotymi medalami do domów Dominika Wolska, która przed trzema laty w Ałma- wrócili Olimpia Kwiatkowska (PPWSZ Nowy Targ, tach otarła się o medal, zajmując czwarte miejsce y p slalom gigant), Agnieszka Troszok (AGH Kraków, w snowboardowym crossie. W Wiśle Wolska, student- banked slalom), która obroniła tytuł sprzed roku, ka PPWSZ Nowy Targ, zajęła drugie miejsce w ban- Mikołaj Rutkowski (AWF Kraków, slalom gigant) ked slalomie. Klementyna Kołodziej z AWF Katowice i Konrad Miklasiński (banked slalom). Ten ostatni i Urszula Mendys z AWF Warszawa zajęły odległe został gwiazdą imprezy, bo wywalczył dwa medale lokaty, ale ta druga mogła cieszyć się z brązowego w indywidualnych startach, zajmując także drugie medalu w klasy昀椀kacji drużynowej. miejsce w slalomie gigancie. Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie na – To mały paradoks, bo bardziej lubię konkurencję, stoku Skolnity w Wiśle po raz szósty zorganizował KU w której zająłem drugie miejsce, ale muszę przyznać, AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Honoro- że dawno w niej nie startowałem. Widać, że z roku na wy patronat nad imprezą objęli marszałek wojewódz- Mał rok poziom w AMP-ach jest coraz wyższy. Snowbo- twa śląskiego Jakub Chełstowski oraz miasto Wisła. 174