LOREM IPSUM DOLOR Jeździectwo Radzionków, 17–20.09.2020; Organizator: AZS UŚ Katowice Y o o: ME Phot ot MP- F biet Szymon Najdzionek (UJ Kraków) o Zawodnicy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wygrali Akademic- kie Mistrzostwa Polski w jeździectwie, które odbyły się w Radzionkowie na Śląsku. W imprezie wzięło udział ponad 100 jeźdźców z 36 wyższych uczelni. Zwycięzca turnieju AMP 2019, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, uplasował się dopiero na trzynastej pozycji. Podobnie jak w poprzednich latach rywa- lizację zdominowały kobiety, które w kla- sy昀椀kacjach generalnych poszczególnych konkurencji zdobyły dziesięć z dwunastu medali. W klasy昀椀kacji najwszechstron- niejszych zawodników, obejmujących wy- niki ujeżdżenia i skoków przez przeszko- dy, wygrały ex aequo Roksana Fortuniak z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wro- cławiu (triumfowała także w roku po- przednim) oraz Hanna Jachimowicz z Uni- wersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Imprezą towarzyszącą był Puchar AZS Speed&Music. W zawodach polegają- cych na jak najszybszym pokonaniu toru z przeszkodami najlepszy czas uzyskała kolejna przedstawicielka UPr we Wrocła- wiu, Weronika Klabisz. Patronat honorowy nad AMP-ami w jeź- dziectwie objęli rektor Uniwersytetu Śląskie- Jeździeckie Aznowu dla k go oraz marszałek województwa śląskiego. 140