Siła tkwi w pracy Mimo pandemii brydżyści AZS Wratislavia mal wszystkich rozegranych turniejach! Dobre wyniki osiągnęliśmy też mieli nieco okazji do rywalizacji w 2020 roku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie w klasy昀椀kacji klubo- wej zajęliśmy trzecie miejsce, a nasi zawodnicy zdobyli trzy medale, i cieszyli się z wielu medali. W rozgrywkach w tym złoto Weroniki Głowackiej i Zo昀椀i Trojan w turnieju par. Sukcesy naszych młodych zawodników złożyły się na drugie miejsce w klasy昀椀- akademickich ugrali jednak tylko jeden. Sezon kacji sportu dzieci i młodzieży w brydżu sportowym. podsumowuje trener Stanisław Gołębiowski. Startowaliście też w rozgrywkach akademickich. Do podium AMP-ów zabra- kło niewiele? – Na Akademickich Mistrzostwach Polski nasi zawodnicy, reprezentu- jąc Politechnikę Wrocławską, zajęli czwarte miejsce, a Patryk i Jakub Patreuhowie zdobyli srebrny medal w turnieju par. Aż 11 osób wysta- wiliśmy do akademickiej reprezentacji Polski na rozgrywane w interne- cie Akademickie Mistrzostwa Świata. W drużynie Polska I bracia Pa- treuhowie zajęli piąte miejsce, Zo昀椀a Bałdysz, Joanna Kokot i Dominika Ocylok jako Polska V wywalczyły dziewiątą lokatę, natomiast drużyna klubowa w składzie Kacper Błasiak, Jakub Franczak, Jan Pytel, Kornel Krawiec, Ryszard Rosikiewicz i Oskar Tokarczuk jako Polska IV zajęła miejsce 13. W czym tkwi siła tej sekcji brydża sportowego na Politechnice Wrocławskiej, która od wielu lat jest w czołówce w Polsce? Jest szansa na zdetronizowanie ALK Warszawa? – Siła sekcji tkwi w zorganizowanej, systematycznej pracy, czego efek- tem jest stały dopływ nowych zawodników, którzy poprzez treningi z dobrymi graczami stale podnoszą swoje umiejętności i szybko awan- sują do czołówki w swojej kategorii wiekowej. Wiąże się to ze współ- pracą ze szkołami wrocławskimi, XIV LO i Liceum Akademickim oraz naborem wśród rozpoczynających studia we Wrocławiu. Ponieważ ostatnio kilku znakomitych zawodników przyszło do Politechniki, to jest duża szansa na zdetronizowanie dotychczasowych liderów z Warszawy. Rok 2020 był dla sekcji brydża sportowego AZS Wratislavia ro- Jakub i Patryk Patreuhowie to teraz nowa siła tej sekcji. Może są inni wyróż- kiem sukcesu czy porażki? – Rok 2020 był bardzo nietypowym rokiem, bo odbyło niający się gracze? – Należą do najlepszych zawodników w kategoriach młodzieżowych się stosunkowo niewiele zawodów na żywo, ale nie prze- w Polsce i na świecie. Są liderami naszych młodzieżowców, ale wyniki szkodziło to zawodnikom AZS Wratislavia odnieść wiele na MP juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży pokazują, że sukcesów. Startowaliśmy w zimowych mistrzostwach Eu- zaplecze jest niewiele gorsze od liderów i należy się cieszyć z tak ropy, gdzie Piotr Gawryś zdobył złoty medal w turnieju ogromnego potencjału zawodników. par oraz w turnieju teamów. Na arenie krajowej w roz- grywkach ekstraklasy nasza odmłodzona drużyna, grając Jakie są plany względem roku 2021? – Plany są ambitne, pracujemy bardzo intensywnie, ale niestety nie bez Piotra Gawrysia i Krzysztofa Jassema, w ośmiu run- możemy sprawdzić naszych umiejętności w rozgrywkach na żywo, dach wygrała wszystkie mecze i była liderem rozgrywek. a brydż internetowy to nie jest to, co najbardziej lubimy. Mam nadzieję Sporo radości przyniosła młodzież. na zdobycie medalu w rozgrywkach ligowych i potwierdzenie wyników – Ogromnym sukcesem zakończyły się rozegrane we w rozgrywkach młodzieżowych również na arenie międzynarodowej. Wrocławiu MP juniorów. Nasi sięgnęli po medale w nie- Tomasz Chochołek 313