LOREM IPSUM DOLOR JUDO Piła, 6–8.10.2020; Organizator: AZS PUSS Piła cki udy obert J o: R ot F podium Podium kat. +78 kg kobiet Zawodnicy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie obronili tytuł akademickiego mistrza Polski w judo. Wydarzenie, w którym udział wzięła cała krajowa czołówka, odby- ło się w Pile. Wystartowało w nim 135 judoków reprezentujących 29 uczelni. – Najpierw wywalczyłem złoty medal w mistrzostwach stawało na podium. Dzięki temu AWF ze znaczną prze- Polski seniorów, kilka dni później taki sam krążek wagą znów triumfowała w klasy昀椀kacji drużynowej. w akademickich mistrzostwach. Czułem, że jestem Dobrze wśród najcięższych radził sobie Artur Pujszo, który w dobrej formie – mówił Ołeksij Łysenko z warszaw- w 昀椀nale pokonał weterana AMP-ów, Wiktora Tworzydłę skiej AWF, zwycięzca w kat. do 100 kg. Złoty dublet stał się także udziałem przedstawicielki gospodarzy – Pauli Kułagi, która wygrała w najcięższej katego- rii. Finał z Katarzyną Furmanek był jedyną walką, w której potrzebna była pomoc medyczna. W imprezie, która miała miejsce w Pile, udział wzięła czołówka polskich judoków i wielu medali- stów poprzednich edycji. Debiutantką na AMP-ach była m.in. Aleksandra Kaleta z krakowskiej AWF, która wygrała w kategorii do 52 kg. – To był mój pierwszy start na AMP-ach i od razu udało się wy- walczyć złoty medal. Bardzo się cieszę. W kolejnych latach będę chciała kontynuować tę passę – mó- wiła Kaleta, która tydzień wcześniej zdobyła brąz seniorskich MP. Mistrzowski tytuł obronił Ksawery Morka. W 昀椀- nale najliczniej obsadzonej kategorii judoka AWF Warszawa, który na AMP-y przyjechał jako senior- ski wicemistrz kraju, wygrał z Adamem Stodolskim z Piły. Złoto dla stołecznej uczelni wywalczyła tak- Z podium na że Justyna Śliwa, a pięcioro jej koleżanek i kolegów 142