WŁOSZKI I TURCY GÓRĄ, SIERPIEŃ sierpień ŁODZIANIE nA ÓSMYM MIEJSCU SIATKARSKIE AME W ŁODZI Siatkarze Politechniki Łódzkiej zajęli ósme miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy, które zorganizowano w Łodzi. Ze złotymi medalami wyjechały z Polski męski zespół Uniwersytetu Beykent w Stambule i żeńska drużyna Uniwersytetu w Bolonii. MEDALE POLAKÓW NA AME W SPORTACH WALKI Foto: Paweł Skraba Łodzianie wyszli z grupy dzięki wygra- FANTASTYCZNA FORMA LINETTE I MAJCHRZAKA nej z norweskim zespołem Uniwersytetu Sogn og Fjordane w Sogndal. Niestety, resztę meczów przegrali 0:3 – w grupie PRZEGLĄD WYCZYNÓW OD MISTRZOSTW POLSKI DO MISTRZOSTW ŚWIATA z Uniwersytetem w Bremie, w ćwierćfina- le z Uniwersytetem Beykent w Stambule, a następnie w grze o miejsca 5-8 z Uni- wersytetem Aydin w Stambule i ponownie z Uniwersytetem w Bremie. – Powiem szczerze, że liczyliśmy na coś więcej, z tego względu, że w tym roku osiągnęliśmy na- prawdę dobry wynik na Akademickich Mistrzo- stwach Polski, gdzie zdobyliśmy złoto wśród uczel- ni technicznych. Myślę, że mogliśmy się pokusić o lepszy wynik – mówił siatkarz łódzkiego zespołu Bartosz Kowalski. Trener drużyny Politechniki Łódzkiej Piotr Piotrowski przyznał, że liczył nawet na czołową czwórkę. – Później okazało się, że poziom drużyn uczestniczących w tym turnieju jest naprawdę wysoki. Chyba to ósme miejsce było na- szym szczytem możliwości. Jesteśmy amatorskim zespołem studenckim. Mamy dwóch zawodników, którzy grają w drugiej lidze, natomiast reszta to są zwykli studenci, którzy po prostu przychodzą, trenują w miarę swoich możliwości i grają tak, jak potra昀椀ą – przyznał szkoleniowiec. Gorzej niż panom poszło zawodniczkom Politechniki Łódzkiej, które uplasowa- ły się na 12. miejscu w tabeli. Łodzian- ki rozegrały cztery spotkania w turnieju i wygrały w nich niestety tylko jedne- go seta, z drużyną Uniwersytetu Aydin w Stambule. Pozostałe mecze – z Uni- wersytetami z Bolonii, Turku i Helsinek – przegrały 0:3. Wysoki poziom zawodów podkreślał Prze- mysław Jagielski, prezes Klubu Uczelnia- szło dobrze. Mieliśmy już Akademickie Mistrzostwa Europy w badmintonie i myślę, że to były nego AZS Politechniki Łódzkiej, główny dobre sprawdziany przed Europejskimi Igrzyskami Studenckimi, które czekają nas w 2022 roku organizator mistrzostw. – Mieliśmy topowe – mówił Jagielski. drużyny z uniwersytetów z całej Europy uzupełnio- Akademickie Mistrzostwa Europy organizował Klub Uczelniany AZS Politech- ne drużynami Politechniki Łódzkiej. Turniej miał niki Łódzkiej przy wsparciu Politechniki Łódzkiej. Organizację imprezy wspie- bardzo dużo wyzwań logistycznych, sportowych, rały Grupa LOTOS S.A., Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Politechniki organizacyjnych, ale cieszymy się, że wszystko wy- Łódzkiej i miasto Łódź. 7070 71