#ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ 11 του Χρήστου Καρνέζη 2012 2013 2012: Ιδανική πρεμιέρα για τον ΑΣΤΕ- ΑΣΤΕΡΑΣ: Φούλοπ, Πιπίνης, Ουσέρο, κίτρινη κάρτα. ΡΑ στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο την ΑΕΚ για Ράγιος,Τσαμπούρης, Αλβαρεζ, Μπακα- τη Super League 2012-13. Ο Άλβαρες σέτας (59’ Φραγκουλάκης),Σανκαρέ, Ο ΑΣΤΕΡΑΣ κατάφερε να φτάσει στην με γκολ στο 64’ έδωσε τη νίκη και τους Μπαρτολίνι, Ναβάρο (92’ Ντινιωτάκης), ισοφάριση στο 47’ με κεφαλιά του Χερό- τρεις βαθμούς στον πρώτο αγώνα της Κουρμπέλης (46’ Έγκον) νιμο Μπαράλες. χρονιάς, μιας χρονιάς άκρως επιτυχη- μένης μιας και ο ΑΣΤΕΡΑΣ κατάφερε να 2013: Στο γήπεδο των Περιβολίων, Πλατανιάς: Γιωργαλλίδης, Θέρα (82’ μπει στα play-o昀昀 του πρωταθλήματος και Πλατανιάς και ΑΣΤΕΡΑΣ αναδείχθηκαν Πόποβιτς), Ιντζίδης, Φερνάντες, Δημή- να αγωνιστεί στον Τελικό του Κυπέλλου ισόπαλοι με 1-1 στο πλαίσιο της 2ης τρης, Τετέ, Σιώπης, Μπέλιτς (70’ Τόρες), Ελλάδας. αγωνιστικής της Super League. Ο αγώ- Γουνδουλάκης, Γιακουμάκης (53’ Αγκιλέ- νας ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋπο- ρα), Ναζλίδης ΑΕΚ: Κωνσταντόπουλος, Αρκούδας, θέσεις για τους γηπεδούχους μιας και Κοντοές, Μπουγαΐδης, Κουτρουμπής, προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 3ο ΑΣΤΕΡΑΣ: Ερνάντες, Τσαμπούρης, Γιάγκο, Λαγός, Γροντής (81’ Σταματής), λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λισγάρας, Γκοϊάν, Πιπίνης, Κοντοές, Ου- Κουρέλλας, Φούντας (68’ Γκερέιρο), Ναζλίδη, ενώ έξι λεπτά αργότερα από- σέρο, Καράσκο (46’ Ζησόπουλος), Ντε Παυλής (68’ Φουρτάδο) κτησαν και αριθμητικό πλεονέκτημα μιας Μπλάσις, Κάφα (46’ Ναβάρο), Μπαράλες και ο Λισγάρας αποβλήθηκε με δεύτερη (90’+2 Μπακασέτας)